Blanka Lipińska – pogromczyni tabu

Z wykształcenia kosmetolog, z powołania twórczyni poczytnych romansów. Blanka Lipińska to kobieta, która przebojem podbiła polski rynek wydawniczy, stając się przy tym chętnie widywaną na czerwonych dywanach, celebrytką. Dziś mało kto nie kojarzy jej nazwiska, nawet jeśli nie czytał książek, których jest autorką: ”365 dni” oraz dwóch kolejnych tomów pt. ”Ten dzień”i ”Kolejne 365 dni”. Niedawno ukazała się ekranizacja pierwszej części, przyciągając do kin całą rzeszę fanów i sceptyków chcących wyrobić sobie opinię. Powstałe wokół dzieł Lipińskiej zamieszanie, bez wątpienia można porównać z tym, jakie wzbudziło swego czasu ”50 twarzy Greya”. Ewidentnie istnieje zapotrzebowania na tego typu historie w Polsce, bo zarówno powieści, jak i film znajdują szerokie grono odbiorców.

Pikantne historie Lipińskiej

Rozgłos przyniosła Lipińskiej powieść ”365 dni” – obfitująca w wiele soczystych scen erotycznych historia młodej dziewczyny Laury i zakochanego w niej włoskiego mafioso don Massimo. Gdy mężczyzna w wyniku swoich mrocznych interesów niemalże traci życie, na chwilę przed utratą przytomności widzi obraz kobiety, którą wróciwszy do zdrowia, postanawia odnaleźć. Tą kobietą jest właśnie Laura – zaradna i charakterna dwudziestodziewięciolatka, tkwiąca w nie do końca udanym związku. Don Massimo, w typowym dla siebie stylu nie zaprasza Laury na randkę, tylko ją porywa, oświadczając jej, że przez kolejny rok będzie robił wszystko, aby ta go pokochała. Jeśli to się nie uda – zwróci jej wolność. 365 dni to długi okres, wypełniony wieloma perypetiami i burzliwymi zdarzeniami. Powieść relaksuje i trzyma w napięciu jednocześnie, tak jak baśniowa historia kariery jej autorki.

Jak potoczy się ta kariera


Można powiedzieć, że droga zawodowa Blanki Lipińskiej jest dosyć spójna. Kosmetologia, praca w roli menadżerki night clubu, później erotyczne powieści, wzbudzające w feministycznych środowiskach liczne kontrowersje. Lipińska ma wyrazistą medialnie osobowość, niedawno została prowadzącą programu ”Tylko jeden”, a na plakatach można zobaczyć jej zdjęcie wokół rosłych, umięśnionych i kipiących testosteronem mężczyzn. Nawet związek z Baronem i wszystkie zgromadzone wokół niego plotki, nawiązują do wcześniejszych wątków – ludzkiej seksualności, stereotypów płciowych, pytania o to, co to znaczy być w dzisiejszych czasach ”wyzwoloną kobietą”. Niezależnie od zdania, jakie się ma na temat dzieł i zawodowych wyborów Lipińskiej, jednego nie można jej odmówić: zdecydowania w sięganiu po to, czego chce i realizacji swoich marzeń.

Book obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com