Blanka Lipińska – Fenomen na rynku polskiej literatury

Blanka Lipińska to bezsprzecznie najpopularniejsza obecnie pisarka w Polsce. Rodacy najchętniej sięgają właśnie po jej książki, a ona sama utrzymuje się od ponad dwóch lat na pierwszych pozycjach autorów sprzedających najwięcej egzemplarzy.

Fenomen Blanki Lipińskiej

Wszystko zaczęło się od pierwszej książki “365 dni”, która została wydana w maju 2018 roku. Od tego momentu Blanka Lipińska nie znika z pierwszych stron gazet i portali plotkarskich. Ma tak samo wielu wielbicieli, co ludzi krytykujących każdy jej krok. Sama jednak zdaje się tym nie przejmować, okazując ogromny dystans do swojej osoby. Jej nieco kontrowersyjny styl i wypowiedzi napędzają zainteresowanie, z czego doskonale zdaje sobie sprawę. Sama siebie nazywa autorką, nie pisarką.

Pisanie formą autoterapii

Swoje powieści Blanka Lipińska napisała już kilka lat temu, nie myśląc o ich wydaniu. Miała to być jej terapia w trakcie nieudanej relacji partnerskiej. Jak twierdzi, żyła w dłuższym związku z mężczyzną, który nie przykładał dużej wagi do sfery seksualnej. Wyobraźnia, która uruchomiła się poprzez wstrzemięźliwość w seksie, tchnęła ją do pisania. Dzięki temu po kilku latach na rynek wydawniczy w Polsce trafiły jej erotyczne powieści, opisane w barwnym, ale i bardzo konkretnym języku.

Erotyczna saga

Autorka kieruje swoje powieści głównie do kobiet, a właśnie te najchętniej sięgają po jej dzieła. Po ogromnym sukcesie “365 dni”, na rynku po kilku miesiącach pojawiła się kolejna część o tytule “Ten dzień”. Ponownie zachwyciła ona czytelników, a Lipińska nawet na moment nie schodziła z pierwszych miejsc na listach najlepiej sprzedających się książek. Na fali sukcesu ukazał się też trzeci tom “Kolejne 365 dni”, za który autorka otrzymała nagrodę Bestsellery Empiku 2019 w kategorii “Literatura obyczajowa”.

Po raz czwarty

Blanka Lipińska deklaruje, że zamierza wydać czwartą książkę. Ku zdziwieniu i rozczarowaniu fanów, nie będzie to kolejna powieść erotyczna. W związku ze spektakularną przemianą jaką przeszła, przymierza się do napisania poradnika o odchudzaniu. Jako, że schudła aż 30 kilogramów, chciałaby podzielić się ze swoimi czytelniczkami sekretem tego sukcesu.

Z papieru na ekrany kinowe

Sukcesy jakie odniosły wszystkie trzy tomy erotycznej powieści Lipińskiej musiały w końcu skończyć się ich ekranizacją kinową. Możemy już obejrzeć sfilmowaną wersję pierwszej części “365 dni”. Tak jak w przypadku książek, tak i do kin pozycja przyciągnęła ogrom zainteresowanych, zyskując przy tym zarówno oklaski fanów, jak i niekoniecznie pochlebne opinie krytyków.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com